Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych i Technicznych

<-- wróć do aktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW KEF i KMPUW

W środę, 16 kwietnia 2014 r., na Akademii Morskiej w Gdyni odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu na Eksperyment Fizyczny (KEF) oraz Konkursu na Model Pojazdu lub Urządzenia Wodnego (KMPUW).

Prof. Zbigniew Otremba, kierownik Katedry Fizyki AMG, oraz pozostali organizatorzy i członkowie  jury powitali przybyłych nauczycieli i uczniów w bogato wyposażonej w eksponaty Sali Tradycji,

SAM_2194

gdzie pokazano reportaż z praktyk zawodowych, wykonany przez studenta uczelni.

2014 KEF KMPUW 1

Z ogromnym zaciekawieniem wszyscy obecni obejrzeli zarówno wystawę, prezentowaną w tej sali,  jak i film.

2014 KEF KMPUW 2

Potem przeszliśmy do laboratorium fizycznego, gdzie uczniowie mieli czas na przygotowanie swoich eksperymentów do prezentacji. Gdy byli już gotowi, jury zabrało się do pracy. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji komisja udała się na naradę. Byliśmy pod dużym wrażeniem i mieliśmy trudny wybór, ponieważ wszystkie eksperymenty były interesujące i bardzo dobrze prezentowane.

Zwycięzcami konkursu KEF zostali:

* w kategorii wiekowej: szkoła podstawowa – zespół uczniów (3 osoby) z klasy V,  Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach,

* w kategorii wiekowej: gimnazjum – zespół uczniów (3 osoby) z klasy III, Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach.

Laureatem konkursu KMPUW został zespół (2 uczniów) z klasy I technikum, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach.

 Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się również w Sali Tradycji, a na zakończenie wszyscy laureaci i organizatorzy ustawili się do wspólnego zdjęcia na schodach.

SAM_2248

Spotkamy się ponownie na Akademii Morskiej w Gdyni na PIKNIKU FIZYCZNYM w dniu 17 czerwca br. Dodatkową nagrodą będzie wizyta studyjna (bez opłat) w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

 Alicja Wojtyna-Jodko

 

powrót